Przejdź do treści

Obudowa hal stalowych

Obudowa ścienna hal stalowych ROLSTAL może być wykonana w tradycyjnym systemie jako mur, lub po dodatkowym oryglowaniu ścian z zastosowaniem blach lub płyt warstwowych. W pewnych przypadkach jest możliwa również zabudowa ścian płytą warstwową lub kasetą w układzie poziomym bez rygli ściennych co obniża koszty realizacji obiektu.

W obudowie dachowej więźba wykonana jest z zimnogiętych, ocynkowanych profili zetowych. Profile produkowane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości i pracują jako uciąglone. Z powodzeniem przenoszą obciążenia zewnętrzne, które wpływają na konstrukcję hali podczas eksploatacji: śnieg, wiatr, ciężar własny pokrycia dachowego, obciążenie technologiczne. Lekka, sztywna konstrukcja więźby jest odpowiednia do zastosowania pokryć dachowych z blach i płyt warstwowych.

Zastosowanie naświetli kalenicowych i połaciowych rozświetla hale w środku bez znacznych strat izolacyjności, jest szczelne i estetyczne. Możliwe jest również wykonanie dachu w technologi bezpłatwiowej z zastosowaniem nośnych profili trapezowych pod zabudowę membranową z zastosowaniem izolacji poliuretanowej i pap termozgrzewalnych lub folii. Tego typu dachy charakteryzują się bardzo dużą szczelnością.