Przejdź do treści

Montaż hal stalowych

Firma ROLSTAL zapewnia dostawę konstrukcji stalowych na plac budowy własnym transportem ciężarowym. Ładunek konstrukcji stalowej nie należy do najłatwiejszych. Elementy konstrukcji są przestrzenne, niejednokrotnie przekraczają wymiary umożliwiające swobodny transport. Wymagają również dobrego zabezpieczenia przed przemieszczeniem oraz ochrony powłoki antykorozyjnej na czas transportu. Nasi kierowcy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie przewozu konstrukcji stalowych dla zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa.

Montaż konstrukcji stalowych wykonuje na terenie całego kraju brygada montażowa. Brygadę stanowi zespół montażystów wysokościowych, dysponujący żurawiem i podnośnikiem teleskopowym. Kierownik brygady montażowej wykonuje swoje obowiązki i działa na podstwie uprawnień budowlanych do montażu konstrukcji stalowych. Montażyści posiadają badania i uprawnienia do pracy na wysokości.

Prefabrykowane elementy konstrukcji są identyfikowane z projektem montażowym i zespalane w większe grupy. Tak uzbrojone elementy są podawane żurawiem na plac montażu i wstawiane w odpowiednie miejsca. Nie bez znaczenia jest kolejność montażu. Wszystkie elementy konstrukcji są skręcane śrubami odpowiedniej klasy. Współpraca elementów jest poprawna, po ostatecznym zmontowaniu ram nośnych, uciągleń wzdłużnych, stężeń poziomych i oryglowania oraz dociągnięciu wszystkich śrub.

Montaż konstrukcji stalowej skręcanej przebiega dużo szybciej i sprawniej niż w przypadku, gdy jest to konstrukcja spawana. Montaż można prowadzić również przy "kapryśnej pogodzie" z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa pracy. Prawidłowo zmontowana konstrukcja zdecydowanie ułatwia dalsze czynności montażowe w tym montaż poszycia dach i ścian, montaż naświetli oraz wrót.